ESET avaldab uued kodukasutajatele mõeldud turvalahendused

Viimane uuendus pakub täiustatud kaitset, mitme platvormi ühilduvust ja masinõppe tuvastamise uut järku

Täna avaldame ESET NOD32 Antivirus, ESET Internet Security ja ESET Smart Security Premium uusimad versioonid, mis pakuvad mitme platvormi ühilduvust, täiustatud masinõpet, parandatud paroolide haldurit ja turvalist andmete krüptimist.

Värskeimad versiooniuuendused kajastavad ülemaailmset kodutarbijate vajadust olla paremini kaitstud aina tihedamini internetiga ühendatud maailmas. Nagu ühes aruandes välja toodud, võime aastaks 2022 oodata kogu maailmas 28,5 miljardi seadme ja ühenduse juurde teket.

“Interneti-ühendusega seadmete arv kujutab endast häkkerite jaoks ahvatlevat võimalust seda ära kasutada. Ilma turvatoodeteta, mis suudavad igal tasandil häkkerite katsetele vastu astuda, on kodutarbijatel oht sattuda küberkuritegude ohvriks. Just seda kavatseb ESET selle meie uue koduturbetoodete väljaandega teha – anda kodutarbijatele meelerahu, teades, et üle 30 aasta pikkune kaitsetehnoloogia arendus on töös ja kaitseb aktiivselt nende seadmeid tänapäeva häkkerite eest,” ütleb Matej Krištofík, ESET’i tootejuht.

Lisaks kaitsele on ESET’i kodulahendused näidanud häid tulemusi ka vähese süsteemimõju ja suure jõudluse osas. AV-Comparatives on alates 2017. aasta maist andnud ESET’i interneti turbele kõrge jõudluse eest viis järjestikust Advanced+ auhinda.

ESET’i kodutarbijatele mõeldud pakkumise uusim väljaanne sisaldab hulgaliselt uusi funktsioone ja täiustusi:

  • Mitmeplatvormiline kaitse – ESET’i internet turve (EIS), ESET Smart Security Premium (ESSP) ja ESET Cyber Security Pro (ECSP) toodete litsentsid on nüüd platvormide vahel ühilduvad. Seega saavad kliendid, kes ostavad EIS, ESSP või ECSP litsentsi, kasutada sama litsentsi oma teiste Windowsi, Maci, Linuxi ja Androidi seadmete kaitsmiseks selliste lahendustega, nagu ESET Mobile Security Androidile, ESET Parental Control Androidile ja ESET Smart TV Security.
  • Masinõpe kasutab mitmesuguseid algorütme, et korrektselt jaotada proovid puhasteks, pahatahtlikeks või potentsiaalselt soovimatuteks. Seega, lisades kodulahendustele masinõppe järgu, on kasutajad paremini kaitstud varem mitte nähtud või null-päeva küberohtude eest.
  • HIPS viib läbi toimivate protsesside, failide ja registreerimis paroolide täiustatud käitumisanalüüsi ja tuvastusprotseduuri. Praegune täiustus tugevdab veel enam HIPS-i olemasolevaid tuvastamisvõimalusi.
  • Andmepüügivastane tehnoloogia kaitseb kasutajaid pahatahtlike e-kirjade, linkide ja manuste eest. Käesolev täiustus pakub kaitset homoglüüfsete rünnakute vastu, kus ründaja üritab kasutajaid petta, asendades tähemärgid aadressides välimuselt sarnaste märkidega, et imiteerida õigeid aadresse.
  • Pangatoimingute ja maksete kaitse – Finantsportaalid ja veebipõhised tehingud vajavad täiendavat kaitset uudishimulike silmade eest. Nüüd on olemas eelnevalt määratletud veebisaitide loend, mis käivitab turvalise “panganduse” brauseri avamise. Loend sisaldab lisaks pankade saitidele ka PayPali, Apple’i ja veebipõhiseid krüptorahakotte. Lisaks on kaitstud ka usaldusväärsed meediasaidid, mis ei lase võltsuudistel teenimatult eetriaega saada.

ESET Internet Security teenis äsja, 2019. aastal MRG Effitasi veebipõhise panganduse/brauseri turvasertifikaadi, mis on suurepärane saavutus, kuna MRG Effitas on “veebipõhise panganduse testimise eesotsas” ja “ainus testimisasutus maailmas, kelle testid vastavad 100% reaalsuses eksisteerivatele ohtudele.”

  • Täiustatud ühendatud kodumonitor – kodutarbijad saavad kasutada CHM-i (Connected Home Monitor) oma koduse interneti ruuteri skännimiseks selliste haavatavuste osas, nagu nõrgad paroolid, pordi haavatavused, teadaolevad püsivara haavatavused, pahatahtlikud domeenid, pahavaranakkused jne. CHM pakub täiustatud kasutajajuhiseid iga võimaliku tuvastatud probleemi jaoks.

Connected Home Monitor suudab ka leida kõik koduse wi-fi-võrguga ühendatud seadmed, seda nüüdsest täiustatud seadmetuvastusega, sealhulgas IP aadress, MAC-aadress, seadme nimi, mudel ja teave tarnija kohta.

  • Paroolihalduri abil saavad kasutajad luua kõigi oma veebikontode jaoks tugevad ja kordumatud paroolid, samas kui kõigi nende haldamiseks tuleb meeles pidada vaid ühte põhi-parooli. Paroolihalduri uued täiendused hõlmavad järgmist:
  • Turvalised andmed on tööriist, mis võimaldab kasutajatel krüpteerida faile ja eemaldatavaid andmekandeseadmeid. See on eriti kasulik, juhul kui andmed peaksid sattuma valedesse kätesse ja kaotatud seadmete korral. Käesolevas versiooniuuenduses saavad kasutajad dekrüpteerida oma turvatud andmed mis tahes Windowsi seadmes, ilma et oleks vaja sellesse seadmesse installida ESET’i Smart Security Premium’i (ESSP).

ESET’i uusimad lahendused Eesti turu jaoks tehakse avalikkusele kättesaadavaks 11. novembril. Lisateavet leiate külastades selleks mõeldud tootelehti: ESET NOD32 Antivirus, ESET Internet Security ja ESET Smart Security Premium.