Ettevaatust – võltsid ‘WhatsApp subscription ending’ (‘WhatsApp kasutusõiguse lõppemine’) e-mailid ja sõnumid

Ettevaatust! Meie seas tegutseb WhatsApp kontode varas.

Kas oled saanud e-maili, mille saatja esitleb end WhatsApp tarkvara haldajana ning teatab, et oled kasutanud tarkvara kauem kui üks aasta ja on viimane aeg selle kasutusõigust uuendada?

Ettevaatust! Ilmselgelt on tegu petukirjadega, mille eesmärgiks on panna kasutaja klõpsama kahtlastel linkidel ja loovutama enda makseinfo petistele.

Osa e-mailist kõlab järgmiselt:

Your subscription is ending soon

Please update your payment information now

UPDATE YOUR PAYMENT INFORMATION

Our records indicate that your WhatsApp trial service is exceeding the one year period. At the completion of your trial period your WhatsApp will no longer be able to send or receive message. To continue using WhatsApp without interruption, we need you to subscribe for any of our subscription periods.

Selle pettuse muudab usutavamaks fakt, et WhatsApp palus ühel hetkel tõesti pikaajalistel kasutajatel teenuse kasutamise eest maksta.

See kõik lõppes aga 2016. aasta jaanuaris, mil WhatsApp teatas, et tasuliste teenustega on lõpp ja nende rakendus on edaspidi kättesaadav tasuta.

Seega ära lase end eksitada kahtlastest linkidest, mis teavitavad WhatsApp kasutusõiguse lõppemisest ja paluvad selle jätkamiseks enda makseinfo sisestamist.

Lisaks tuleks olla ettevaatlik tekstsõnumite osas, mille saatjaks on väidetavalt WhatsApp ja mis nõuavad konto kinnitamist ja WhatsApp kasutusõiguse eest tasumist.

Lõppude lõpuks otsustad sina kasutajana selle üle, millistel linkidel klõpsata ning kellega enda salasõna ja makseinfot jagada. Alati maksab ette mõelda ja võimalikke kulukaid otsuseid vältida.

Allikas: WeLiveSecurity