Puhkajaid hoiatatakse suurenenud internetipettuse ohu eest

Küberkurjategijate ohvriks langenud puhkajate arv on võrreldes eelmise aastaga tõusnud peaaegu 20%. Viimase 12 kuu jooksul on internetipetturid peaaegu 6000 usaldavalt reisijalt välja petnud 7,2 miljonit naela.

See on muret tekitav leid Londoni Politsei Riikliku Pettuste Luurebüroo esitatud uues raportis, mille kohaselt petta saanud puhkajad kaotasid keskmiselt 1200 naela.

Uuringus esile toodud pettuste tüüpide seas oli ka majutusasutuste ründamine, kus petturid petsid kasutajaid, luues liba-veebisaite, ohustades ametlikke ja ehtsaid kontosid ning postitades veebilehtedele ja sotsiaalmeediasse libareklaame.

Rünnaku ohvriks oli langenud ka lennupiletite broneerimine, kus petturid panid kliendi uskuma, et ta broneerib ehtsa lennupileti, kuid sai vastutasuks võltsitud pileti või üldse mitte mingit piletit.

Teiste ohustatud klientide seas olid need, kes broneerisid spordi või religiooniga seotud reise, aga ka need, kes broneerisid puhkuseks maju või klubisid.

Briti Turismifirmade Liit, kes koos veebilehega Get Safe Online suurendab internetipetturite probleemi teadlikkust, viitas oma antud probleemi esile tõstvas videos juhtumile, kus üks reisija oli kaotanud umbes 8000 naela, kui oli puhkusevilla broneerimisel petta saanud.

Isegi Briti Turismifirmade Liit pole küberkurjategijate eest täielikult kaitstud ning langes andmelekke ohvriks selle aasta algul, mil küberkurjategijad said ligipääsu 43 000 kliendi, sealhulgas 650 Briti Turismifirmade Liidu liikme isiklikele andmetele.

Seetõttu soovitavad eksperdid olla klientidel internetis puhkusereisi broneerimisel valvsad.

Pettustega tegeleva agentuuri Action Fraud asejuht Steve Proffitt sõnas: „Viimase viie aasta jooksul on teatatud puhkusepettuste arv pidevalt tõusnud. Soovitame inimestel olla oma reiside korraldamisel põhjalikud ning teha broneeringud otse lennufirma või hotelliga või läbi reisikorraldaja.“

 

Allikas: WeLiveSecurity