Advokaadibüroodelt infot varastanud ning siseringitehingutega miljoneid teeninud häkkereid karistati 9 miljoni dollari suuruse trahviga

Kolm Hiina kodanikku kohustuvad maksma trahvi summas 8,8 miljonit, karistuseks häkkimise eest New Yorgi kahe suure advokaadibüroo süsteemidesse, kust varastati toimuma pidanud ettevõtete ühinemisi, ostutehinguid ja aktsiaid puudutanud plaane, mis põhinesid mitteavalikul siseinformatsioonil.

26-aastast Iat Hongi, 30-aastast Bo Zhengi ja 50-aastast Hung Chini karistati rahatrahviga pärast seda, kui nad olid ebaseadusliku siseringitehingute skeemiga teeninud ligi 3 miljoni dollari suuruse kasumi.

Häkkerid paigaldasid advokaadibüroodele kuuluvatesse võrkudesse pahavara ning kompromiteeritud IT-administraatorite kontode kaudu said nad ligipääsu kõigile firmadega seotud e-maili kontodele, võimaldades neil varastada kümneid gigabaite e-kirju. Hong ja Zheng varastasid väidetavalt eelkõige firmaühinemistega ja ostutehingutega seotud e-kirju, kuna nendega olid seotud suuremad kasumid. Rühm püüdis häkkida lisaks veel viie advokaadibüroo süsteemidesse, ent ebaõnnestunult.

USA väärtpaberi- ja börsikomisjoni (SEC) sõnul kulutasid häkkerid kuu aja jooksul ligikaudu 7,5 miljonit dollarit, et osta aktsiaid pooljuhte tootvas firmas Altera, kuna avalikustamata dokumendi kohaselt, millest Hong, Zheng ja Chin olid teadlikuks saanud, käisid kõnelused firma ostmiseks Intel Corporationi poolt.

Teisel juhul ostsid Hong ja Chin mõne päeva jooksul väidetavalt nii palju aktsiaid e-kaubandusfirmas Borderfree, et need moodustasid vähemalt 25% firma tehingutest, seda enne 2015. aastal tehtud kokkuleppe välja kuulutamist. Hong ja Zheng teenisid kasumit ka farmaatsiaettevõtte InterMune aktsiatega enne ettevõtte ühinemise välja kuulutamist 2014. aastal.

BBC teatel on neile kolmele mehele esitatud ka teisi raskeid süüdistusi ning süüdimõistmise korral võib neid ähvardada pikk vanglakaristus. Süüdlaste saabumine Ameerika Ühendriikidesse on aga kaheldav, kuna ükski neist ei ole kaebustele vastanud ega ilmunud ka süüdistuste vaidlustamiseks kohtusse. SEC sõnul on tegemist esimese juhtumiga, kus süüdistatavad on häkkinud advokaadibüroode võrkudesse, kuid ei ole kindlasti esimene kord, kus häkkerid on varastanud informatsiooni siseringitehingute tegemise eesmärgil.

2016. aasta alguses varastasid Ukraina häkkerid börsiettevõtetelt enam kui 100 000 pressiteadet (sealhulgas kvartali finantsülevaated) enne nende avalikustamist ning teenisid nendes sisaldunud info abil aktsiaturul hiigelkasumeid.

End süüdi tunnistanud sel ajal 28-aastane Vadim Jermolovitš kuulus häkkerite rühmitusse, mis tungis sisse PR Newswire’i ja Business Wire’i-laadsete teabevahendusfirmade võrkudesse ning edastas varastatud andmed väärtpaberitega kauplejatele, teenides sellega väidetavalt 30 miljoni dollari suuruse kasumi.

Advokaadibürood, suhtekorraldusfirmad, teabevahendajad, raamatupidajad – kõik ettevõtted peavad olema ettevaatlikud, et kindlustada neile usaldatud teave ning takistada sel sattumast valedesse kätesse.

Allikas: WeLiveSecurity