Füüsiliste ja digitaalsete andmete kaitse ESET Full Disk Encryptioniga

Andmekaitse igas suuruses ettevõtetele

Küberjulgeoleku ülemaailmne liider ESET teatas täna ESET Full Disk Encryptioni (EFDE) lansseerimisest – uus toode, mille eesmärk on kaitsta ettevõtte väärtuslikke andmeid volitamata juurdepääsu eest. Saadaval lisana hiljuti uuendatud ESETi kaughalduskonsoolidele –  ESET Cloud Administrator ja ESET Security Management Center– on EFDE uusim lahendus nii ettevõtte füüsiliste kui ka digitaalsete andmete turbeks seadmete varguse või kadumise korral

Ettevõtte huvide kaitsmine

Seadmete, nagu näiteks mobiiltelefonide ja sülearvutite kadu või vargus on paljudele ettevõtetele tõsiseks mureks. Lisaks IT-seadmete asendamiskuludele on palju suuremaks kuluallikaks ettevõtete andmete võimaliku lekke tagajärjed. Tundlike andmete valesti haldamise eest on GDPR-i alusel ettenähtud olulised karistused ning lekked võivad mõjutada negatiivselt äritegevuse järjepidevust, turvalisust ja tõenäoliselt ka ettevõtte mainet.

Uue, ketta täieliku krüpteerimise võimalusega, võimaldab ESETi uusim tarkvaraarendus IT-administraatoritele juurutada, aktiveerida ja krüpteerida kaughladusega kaudu ühendatud seadmeid ühe liigutusega, takistades seega ründajaid varastatud seadmetelt kasu saamast. Administraatorid saavad juurutada antud lahendust nii kohapeal kui ka pilvepõhist kaughaldusplatvormi kasutades. Pärast juurutamist saavad kasutajad jälgida ja hallata äriseadmetele salvestatud andmete krüpteerimise olekut ühest konsoolist. Antud tarkvara on saadaval lisana ESETi uusimatele kaughalduskonsoolide versioonisele – ESET Cloud Administrator 1.2 ja ESET Security Management Center 7.1 – mõlemaid on hiljuti värskendatud ESET Full Disk Encryptioni toega.

Ketta täelikku krüpteerimise esiletõus

ESETi poolt teostatud turu-uuringust, mis küsitles enam kui 100 ettevõtet, selgus, et 85% vastanutest ütles, et valides ettevõttele turbelahendust on üheks tähtsamaiks kriteeriumiks ketta täieliku krüpteerimise võimalus. Veelgi enam, IDC raporti  kohaselt kasvab  2023. aastaks ketta täielikku krüpteerimise turg ühtlaselt 1,4% aastas. Tuginedes nendele väidetele usub ESET, et ettevõtte andmekaitsega seotud probleemid on tekitanud nõudluse hõlpsasti hallatavate ketta täelikku krüpteerimislahenduste järele.

Kommenteerides ESET Full Disk Encryptioni käivitamist, ütles ESETi tootejuht Ervín Rendek: “Ehkki pahavara ja viirused kujutavad ettevõtjatele suurt ohtu, oleme ESETis teadlikud, et see ei ole andmekaitsega seotud väljakutsete täielik ulatus. Seetõttu oleme teinud palehigis tööd, et laiendada oma tootevalikut uue ESET Full Disk Encryptioniga, mis lahendab äriandmete kadumise probleemi – haldamine toimub nüüd ühest turbehalduskonsoolist koos teiste ESETi IT-turbetoodetega. ESET Full Disk Encryption sobib suurepäraselt elemenrtaasete krüpteerimisvajadustega ettevõtetele ja  neile, kes on juba tuttavad meie halduskonsoolide kontseptsiooniga.”

Lisateavet ESET Full Disk Encryptioni kohta leiad siit: https://www.eset.com/ee/business/full-disk-encryption.