Kiire, vihane ja turvaline: pilve kasulikkusest VKE-de töös

Pilvepõhine kaughaldus: paindlikkuse lisamine hektilistel aegadel

Pilve kasutamine kaugtööjõu turvalisuse haldamisel peaks vähendama tööandja koormat, muutes kaughalduse kiireks ja lihtsaks

Sotsiaalsete ja majanduslike muutustega kaasnevad ka uued ootused ja võimalused ettevõtjatele. Kuna oleme tunnistajaks ülemaailmsele nihkele kodustöötamise suunas, ei ole konkreetsed muutuste teemad isegi olulised. Väike- ja keskmise suurusega ettevõtete (VKE-d), millest paljud on kavandanud pikaajalist riistvara ja muude kohapealsete IT-varade kasutamist, eelarved on sattunud täiendava surve alla luua uus IT-infrastruktuur töötajate seadmete kaugseadistamiseks ja -haldamiseks.

Ettevõtted peaksid esitama endale küsimuse: “Kuidas saaksime kaugtööd tegevate inimeste toetamiseks laiendada või suurendada oma IT-infrastruktuuri?” Teatud juhtudel on võimalik suurendada kohapealse infrastruktuuri ees vähemalt kahte eelist omavat pilve:

Esiteks, uue riist- ja tarkvara ostmise ja seadistamise algfaasis võib esineda kopsakaid kulusid.

Teiseks, kaugtöö lõppemisel ei pruugi uuest riistvarast enam kasu olla.

Teisisõnu muutub pärast kaugtöö lõppu ka küsitav küsimus: “Kuidas vähendada oma (olemasolevat) IT-infrastruktuuri, kui tuludega ei ole enam võimalik kaugtöö korraldust toetada?” Aga ehk oli see siiski esimene küsimus!

Vastavalt nõudlusele suurendamise võimalus tekitab pilve, kui ahvatleva väljavaate.

Pilvepõhine kaughaldus: paindlikkuse lisamine hektilistel aegadel

Mõni ettevõte on saanud juba ka enda peal tunda pilve kolimise eeliseid ja puudujääke. Tõepoolest püüavad mõned ettevõtted saada parimat nii kohapealsest juhtimisest kui ka pilvekeskkonnast, ühendades kaks maailma hübriidsüsteemiks. Olenemata sinu praegusest seadistusest, toome sinuni veel kolm kaalukaussi mõjutavat pilve kasutusjuhtu, kus pilve kolimine lahendab kaugtööjõuga kaasnevaid rahalisi ja ajalisi muresid:

1. juhtum: Esimest korda turvalist ning hallatavat kaugtöötajate võrku luua soovivad VKE-d.

Seletus: Ettevõtted peavad turvama töötajate arvuteid, värskendama tarkvara, juurutama ja konfigureerima turvatooteid jne. Ent IT-administraatoritel pole töötajate kodukontorile hõlpsat juurdepääsu. 

Tänu pilvepõhisele halduspaneelile saavad administraatorid saata töötajatele ühe klõpsuga käivitatavaid turbetoodete installimist algatavaid allalaadimislinke, millele järgneb seadmete sujuv lisamine juhtpaneelile.

Töötajate asukoht pole oluline – administraatoril on kontroll kogu kaugtööjõu üle ja seeläbi on tagatud iga seadme tööjaama turvanõuded.

Lisaks saab nii säästa aega. Selle asemel, et teostada ühte ja sama tegevust korduvalt  iga seadmega eraldi, piisab ühest ülesande käivitamisest terve ettevõtte kaitsmiseks.

2. juhtum:VKE-d, kes vajavad paindlikku ning töökoha ümberkujundamise plaani toetavat IT-infrastruktuuri

Seletus: Arvestades tulevasi sündmusi näitas IDC poolt läbi viidud uuring  prohvetlike tulemusi, mille kohaselt nõustus lig 71% firmajuhte, et “oluline on hakata kasutama tuleviku töökoha mudelit, mis sisaldab paindlikku, intelligentset, koostööl põhinevat virtuaalset/füüsilist töökeskkonda, et parandada töötajate tootlikkust ja suurendada ettevõtte väärtust tulevikus.”* (Lisati kaldkiri; tulemused on näha allpool)

Konkreetselt hõlmab tööruumi kohandamine selliseid eeliseid nagu parem juurdepääs läbi mobiilside äriplatvormidele ja andmetele, veebipõhiseid koostöövahendeid ja kaugtööd.

71.4% uuringus osalenutest olid juba eraldanud eelarvest vahendeid nimetatud algatuste edendamiseks. IT-infrastruktuuri puhul võib pilv aidata väike- ja keskmise suurusega ettevõtetel teostada kiiret ümberkujundamist ja paindlikkuse säilitamist – seda kõike väiksema mõjuga eelarvele.

3. juhtum: VKE-d, kes otsivad dünaamilist ning COVID-19 tagajärjel valitsuse poolt kehtestatud määrustest tulenevate kiirete ärimuutustega toimetulevat lahendust. (Täiendav paindlikkus, mida pakub 1. ja 2. juhtumi kasutamine 3. juhtumi raames)

Antud tüüpi juhtude ja ärivajaduste lahendamiseks töötas ESET välja ESET Cloud Administratori (ECA), pilvepõhise kaughalduslahenduse väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele. ECA päästab ettevõtte territooriumile paigaldatava riistvara ostmise, installimise ja konfigureerimise vaevast. Sellega tegeleb ESET, kasutades selleks pilve. Teostatakse ka tavalist hooldust, hõlmaku see siis serveri puhastamist, sertifikaatide haldamist või ECA uusima versiooni automaatseid uuendusi.


Ettevõtte lähtepunktiks pilvepõhiste teenuste proovimiseks ja kasutamiseks on ESET Business Account regitreerimise, mis võimaldab hõlpsat litsentside ja kasutajate haldamist. Pärast registreerumist saavad ettevõtted aktiveerida pilvepõhise halduslahenduse paketi ESET Endpoint Protection Advanced Cloudi täisfunktsionaalse prooviversiooniga – piisav, et aidata liikuda ettevõttel läbi COVID-19 põhjustatud ebakindla aja. Paketis sisaldub kuni 50 tööjaama ja serverilitsentsi paketti, mis omakorda aktiveerib ECA kaughalduseks:

Kasutades meie pilvepaketti saad keskenduda oma äritegevuse järjepidevusele, ilma et peaksid investeerima hiljem kasutuna seisvasse infrastruktuuri ning säilitades samas maksimaalse paindlikkuse oma pikaajaliste võimaluste eristamiseks.

ESETi vanem tootejuht Vladimír Maťovčík selgitab: „Juurdepääs failidele ja teenustele mistahes asukohast, kasutades selleks pilve, on võimas suutlikkus. Ettevõtted kasutavad pilve üldise tootlikkuse parandamiseks. Usaldades ESETit, kui usaldusväärset ja küberturvalist partnerit, võib pilv vabastada sind teatud piirangutest ja tuua sinu ettevõttesse uue hingamise.”

* Allikas: IDC, Work in the COVID-19 Era: Accelerating Work Transformation, Doc # US45398319, March 2020. Holly Muscolino, Amy Loomis