Hoia oma äri sel sotsiaalmeedia päeval turvatuna

Kaitseta sotsiaalmeedia kontode ohud

Oleks lihtne mõelda, et iga päev on sotsiaalmeedia päev, arvestades selle ilmset mõju peaaegu kõigele, kuid 2010. aastal käivitas Mashable oma sotsiaalmeedia päeva (Social Media Day), et võtta meie kiindumus vaid veidi kaugemale. Tänavune sotsiaalmeedia päev toimub pühapäeval, 30. juunil ja selle eesmärk on „tunnustada ja tähistada sotsiaalmeedia mõju globaalsele suhtlemisele”. On tõsi, et tänapäeval on sotsiaalmeedia inimeste infovahetuse keskmes ja toob kaasa terve rida kaasnevaid hüvesid. Kuid nagu iga suure edusammuga, kaasnevad ka siin mõned riskid, millest me kõik peaksime teadlikud olema – eriti küberjulgeoleku osas.

Vaatamata LinkedIn’i edule, mida üldiselt peetakse “professionaalseks sotsiaalseks võrgustikuks”, keskendume me sotsiaalsele meediale kui üksikisiku ajaviitele ja millelegi, mis on osa meie isiklikust elust. Tõde on aga see, et on olemas riskid, millega kõik ettevõtted peaksid arvestama, nii et lugege edasi ja õppige, kuidas kaitsta oma ettevõtet sotsiaalmeedias.

Sotsiaalse tehnika võimalused

Hiljutine  Forbesi artikkel arutas, kuidas musta mütsi (Black Hat) häkkerid kasutavad tihti sotsiaalmeediat vahendina, et rohkem teada saada võimalikest sihtmärkidest, et luua täiuslik rünnak. Forbes tõi ühe töötaja näite, kus ta avalikult tweetib oma osalusest ärisündmusel. Selle stsenaariumi korral võib häkker otsida töötaja kontaktandmeid LinkedIn’i kaudu, omades viidet ärisündmusele saab ta lõpuks luua väga personaalselt suunatud e-kirja, mis räägib üritusest ja sisaldab pahatahtlikku linki. Isegi kõige naiivsemad isikud naeravad tõenäoliselt rikka printsi e-kirja, mis pakub rikkust, kuid kui e-kiri on suunatud otse saajale, siis seda usaldatakse tõenäoliselt rohkem. Võtmesõnaks on siinkohal haridus. Iga ettevõte peaks tagama, et nende töötajad oleksid teadlikud oma privaatsuse seadetest ja kuidas kaitsta oma turvalisust ka võrgus.

Kaitseta sotsiaalmeedia kontode ohud

Igal ettevõttel on väikesed valupunktid, kus nad on teadlikud, et peaksid tegema rohkem, kuid võib-olla ei ole sotsiaalmeedia strateegia nende esmaprioriteet. Isegi kui teie ettevõtte postituste hulk langeb, on äärmiselt oluline mitte jätta need kontod täielikult järelevalveta. On olnud juhtumeid, kus häkkerid saavad ligi hüljatud kontodele ja kasutavad neid kontosid pahavara levitamiseks. Veenduge, et teie ettevõte jälgib oma kontosid, ja pidage meeles, et on oluline pidada arvet selle kohta, kes omab sisselogimise teavet.

Andmepüügirünnakud ja petuskeemid

Kuigi ettevõtted võivad arvata, et nende töötajad töötavad kindlalt nende heaks laudade taga kaheksa tundi, on suur tõenäosus, et aeg-ajalt töötajad vaatavad ka nt Facebook’i, et näha, kui palju on nende viimane postitus meeldimisi saanud. Lisaks on enamikes ettevõtetes töötajatel lubatud lõunapausi ajal külastada oma sotsiaalmeedia kontosid. Ettevõtted peavad aktsepteerima töötajaid, kes kontrollivad isiklike kontode kulgu, ja võtma mõndade riskide suhtes ette asjakohased ettevaatusabinõud. Näiteks sisaldab Hootsuite viiteid paljude sotsiaalmeedia pettuste kohta, mis võivad välja näha tavalise postitusena, videona või meemina, kuid mis tegelikult suunavad kasutajaid pahatahtliku sisu suunas. Näiteks võib mõni link saata kasutajaid lehele, mis väidab, et nende arvuti on lukustatud, paludes edastada telefoninumbrit või muud informatsiooni abi saamiseks. Sellisel juhul läheb telefoniliin siiski läbi petturite, kes ajavad taga krediitkaardi numbreid või isiklikke andmeid. Kuigi see ei pruugi äritegevust otseselt mõjutada, võib siiski juhtuda, et ettevõtte arvutisse jõuab pahavara. Seega on oluline alati harida ja anda töötajatele juhiseid sotsiaalmeedia kasutamise osas töökohal.

Enamik üksikisikuid ja ettevõtteid naudib sotsiaalmeedia positiivseid hüvesid ja lõputuid võimalusi. Siiski on alati oluline võtta sammuke tagasi ja kaaluda riske, eriti ettevõtte ja töötajate huvides. Sotsiaalmeedia päev on suurepärane võimalus seda teha.

Image source