Väikeste Ettevõtete Päev: Hoides Teie ettevõtet kaitstuna

Varundage oma andmeid - Hoidke oma seadmed turvatuna - Kasutage tugevaid paroole

27. juunil on Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni poolt tunnustatud mikro-, väike- ja keskmise suurusega ettevõtete päev. Päev on mõeldud nende ettevõtete töö tunnustamiseks kohalikus ja globaalses majanduses ning suurendada teadlikkust selle kohta, kui palju nad on panustanud jätkusuutlikusse arengusse. Paljud neist ettevõtetest värbavad üldiselt tööle alla 250 inimese, kuid nad on kogu maailma majanduste selgrooks.

Ükski ettevõte, suur ega väike, ei saa endale lubada küberjulgeoleku eiramist. Tugev surve ettevõtete kaitsmiseks on alanud, kuna küberkurjategijad lihvivad oma oskusi, et sihikule võtta ettevõtete nõrgemaid kohti. Kuigi suurematel korporatsioonidel on suured IT-osakonnad, mis reageerivad muutuvatele ohtudele, nagu krüpto vahetus ja ransomware-rünnakud, ei ole väikestel ja keskmise suurusega ettevõtetel (SMEdel) selliseid suuri IT-meeskondi enda kaitsmiseks. Kuid küberjulgeolek ei pea olema väikeettevõtete omanike jaoks heidutav väljakutse ja on mitmeid olulisi samme, mida saab teha, et oluliselt vähendada teie ettevõtte küberkuritegevuse ohvriks langemise tõenäosust. Need sammud võivad säästa teie äri aega, raha ja isegi mainet. Lisaks on oma küberjulgeolekut tõhusalt haldavatel SMEdel ka konkurentsieelised tänapäeva online- ja interaktiivsuse maailmas.

Varundage oma andmeid

Digitaalajastul on äärmiselt oluline, et ettevõtted muudaksid andmete varundamise ja kaitsmise suurimaks prioriteediks. On oluline mõelda, kui palju teie ettevõte toetub andmetele, olgu selleks kliendi informatsioon, väljavõtted, tellimused või makseandmed; kõiki võib pidada kriitilisteks. Kõik SMEd peavad tagama oma andmete varundamise nii, et see oleks tehtud korrapäraselt ja andmeid oleks võimalik taastada. Varukoopiaid tuleb alati hoida arvutist eraldi. See on vajalik äri toimimiseks  ka halvas olukorras. Lisaks, kui teil on olemas varukoopiad kiiresti taastuvate andmetega, ei saa Teid ransomware rünnakutega šantažeerida. Tasub kaaluda varukoopiate salvestamist pilve, kuna see on samuti arvutist eraldiseisev ning on sageli ka odavaim lahendus SMEdele. Seda seetõttu, et pilveteenuse pakkujad pakuvad teie organisatsioonile andmete salvestamise ja veebiteenuseid, ilma et teil oleks vaja investeerida kallisse riistvarasse.

Teie seadmete ohutuse tagamine

Mobiiltehnoloogia on nüüdseks oluline osa igast kaasaegsest ärist, aina rohkem säilitatakse andmeid tahvlitel ja nutitelefonidel. Samas on tavaline, et seadmed lähevad ettevõtetes kaduma, kaovad või need varastatakse ja paljud neist sisaldavad delikaatseid andmeid. Selle teabe kaitsmiseks tuleks kõiki töötajaid suunama oma seadme kindlustamiseks kasutama sobivalt keerulisemat PIN-koodi või parooli. Ideaalis peaks iga ettevõte tagama, et kõik kadunud või varastatud seadmed on kaugjuhitavad, lukustatud või neid on võimalik eemaldada. Lisaks sellele peavad kõik seadmed olema alati pidevalt ajakohastatud, kuna tootjad tagavad tihti seadmete kaitse läbi turvavärskenduste.

Kasutage tugevaid paroole

Nagu eespool mainitud, peaksid kõik töötajad kasutama oma seadmetes paroolikaitset. Õigesti lisades on paroolid tasuta, lihtne ja tõhus viis, kuidas vältida volitamata kasutajate juurdepääs seadmetele. Kasutage kahekordset autentimist (2FA) oma olulistel kontodel, näiteks e-posti ja konto haldamise juhtpaneelides. See tähendab, et isegi kui ründaja tunneb teie paroole, ei saa ta nendele kontodele veel juurdepääsu.

Kaitske ennast pahavara ja andmepüügi rünnakute eest

Pahavara on tarkvara, mis on mõeldud arvutitesse sissetungimiseks või nende võimetuks tegemiseks ning see levib sageli andmepüügirünnakute kaudu, kus petturid saadavad võltsitud kirju, mis nõuavad tundlikku teavet või sisaldavad linke halbadele veebilehtedele. Esimene samm teie ettevõtte kaitsmiseks pahavara ja andmepüügi rünnakute eest on tagada, et kõik töötajad on ettevaatlikud, kui avavad manuseid, klõpsavad e-kirjade linkidel või külastavad tundmatuid veebisaite. Teine samm on tagada, et teie tarkvara on uuendatud ja et kogu asjakohane kaitse oleks rakendatud. Viimaks peaksid kõik SMEd kasutama viirusetõrje- ja sissetungimise avastamise tarkvara, mis suudab kindlaks teha, millal nakkus aset leiab, et see ennetada.

ESETis pakume väikeettevõtetele ESET Endpoint Protection Advanced Cloud-i. Meie IT-turvatarkvara sisaldab ransomware kaitset koos kergesti juhitava ESET Cloud Administrator -ga, mis maksimeerib mugavust ja vähendab riistvara kulusid igas suuruses ettevõtetel. ESET-i lahenduste kohta lisainfo saamiseks külastage:  https://www.eset.com/ee/business/small-business/