ESETi “Ühendunud kodu seire” funktsioon kaardistab IoT-seadmete haavatavust

Kui palju on teie võrguga ühendatud seadmeid?

Kas te kasutate internetiga ühendatud seadmeid teadlikult või mitte, on nende seadmete turvalisus tähtis mitte ainult teie võrgule, vaid ka kogu internetile. Kui te kasutate oma internetti veebiostlemiseks, sotsiaalmeediaks või muusika kuulamiseks, peate kandma hoolt, et Asjade Interneti (AI) seadmed on turvalised.

On võimalik, et teil on juba kas Asjade Interneti seade, mis on ühendatud teie koduvõrguga või teil on oma kodus teisi võrgusuutlikke seadmeid ning te isegi ei tea seda. Mõned näited ühendatud seadmetest, mis võivad teil olla, on nutiteleviisorid, veebikaamerad, mängusüsteemid, kodukõlarid ja isegi termostaadid, tolmuimejad ja külmkapid!

Need seadmed on tavaliselt loodud lihtsa seadistuse ja konfiguratsiooniga, mis võimaldab teil seadet kiiresti sisse lülitada ja alustada selle kasutamist, ning sama kiiresti unustada, et see on ühendatud teie koduvõrguga.

Kuna tarbijatele mõeldud Asjade Interneti seadmete müük ületab lauaarvutite, tahvelarvutite ja isegi mobiiltelefonide müügi, annab see küberkurjategijatele laieneva ohuala, mille teeb külgetõmbavamaks selliste seadmete ebakorrapärane paikamine, küberturbekontrolli ja värskendamise puudumine turvaprobleemide suhtes. Tõsiasi, et tarbijad ei mõista või unustavad, et nende seadmed on ühendatud internetiga, avab edasised võimalused selleks, et need seadmed muutuksid „salaagendiks“, kes aitab mööduda tulemüürist ja tagab juurdepääsu muudele seadmetele teie võrgus.

Kasutage Connected Home Monitor (Ühendunud kodu seire-t), et avastada Asjade Interneti nõrkusi

On olemas uus valikuvõimalus, et aidata kaitsta teie Asjade Interneti seadmeid, teie koduvõrku ja isegi teie lemmik ostlemis- või suhtlusveebilehti – ESET on täiustanud oma hiljuti väljalastud kodutoodetes Connected Home Monitor’i omadust, mida võib tasuta proovida või värskendada.  Connected Home Monitor’i omadus sisaldab Asjade Interneti nõrkuse avastamise, ruuteriga ühendatud nutiseadmete kontrolli ja teie võrguga ühendatud seadmete kataloogiloendi. On võimalik, et te ei mäleta, et ühendasite seadme oma võrguga, ja samuti on võimalik, et ühel teie seadmetest on turbenõrkused. Olenemata sellest, kas te olete ESET-i klient või mitte, võite kasutada ükskõik millise meie toote tasuta prooviversiooni, et ise seda katsetada.

Klõpsake ESET-i põhimenüül Tools (Tööriistad), valige Connected Home Monitor (Ühendunud kodu seire) ja seejärel klõpsake Scan your network (Kontrollige oma võrku), et näha oma ühendatud Asjade Interneti seadmete loendit:

Näidatakse teie võrguga ühendatud seadmete loendit koos ühendatud seadmete liigitusega.

Miks on selline omadus vajalik

Küberkurjategijad kasutavad aina enam tarbijate Asjade Interneti seadmeid ebaseaduslikuks tegevuseks. Ent on olemas väärarvamus, et kui te pole ise kurjategija, või „teil pole midagi varjata“, pole te ka küberkurjategijate sihtmärk või teil pole vaja muretseda oma võrgu turvalisuse pärast. See pole tõsi. Isegi siis, kui teie võrguga ühendatud seadmetes pole midagi väärtuslikku, võib neid kuritarvitada selleks, et pääseda teie tasuliste teenuste juurde või kuritarvitada teie arvutivõimsust ja internetiühendust, et rünnata teisi. Mõlemal juhul võite te vastutada võimalike maksuliste teenuste tasude eest, samuti „süüdistuste“ eest, mis tõstatuvad teie arvuti või internetiühenduse ebaseaduslikust kasutamisest. Eelmisel aastal näitas Dyn DDOS kuritarvituse võimalikkust ja hiljutised uudised Reaperi (Vikatimehe) kohta illustreerivad seda praegugi.

Alles eelmisel aastal lülitas robotivõrk paljud populaarsed veebilehed võrgust välja, kaasa arvatud Twitter, Pinterest, Reddit, GitHub, Etsy, Tumbir, Spotify, PayPal, Verizon, Comcast ja PlayStationi võrk. Sellest ajast peale on ESET saanud teateid arvutitest ja seadmetest, mida kasutati krüptoraha kaevandamiseks (näiteks Monero või Bitcoin).

 

Siin see tuleb – Reaper

Sel aastal on tuvastatud uus robotivõrk nimega Reaper (Vikatimees). Kõik need robotivõrgud on pahaendelised, sest need nakatavad mitte ainult arvuteid ja ruutereid, vaid nende sihtmärgiks on ka Asjade Interneti seadmeid. Te peaksite siiski tundma muret ükskõik mille pärast, mis on ühendatud internetiga nagu nutiteleviisorid, veebikaamerad ja kõik muud selles artiklis mainitud seadmed.

Miks peaksite muretsema oma seadmete pärast, kui nad on osa robotivõrgust? Kui te olete iganes saanud spämm-meile oma sõbralt, teid teavitati, et teie veebikonto saadab slämmi, või olete püüdnud siseneda ühele ülalpool mainitud populaarsetest veebilehtedest ja ei saanud seda teha, peaksite muretsema. Kuidas teile meeldib saada teada, et te seadmed vastutavad osaliselt spämmi tekitamise või tähtsate veebilehtede mahavõtmise eest internetis? Mida te tunnete, kui saate teada, et teie arvutid või Asjade Interneti seadmed võõrustavad küberkurjategija tegevust?

On tehtud palju statistikat üle maailma kasutatavate Asjade Interneti seadmete koguarvu kohta, kuid keskmise tarbijana peaksite muretsema ainult ühest arvust – kui palju nutiseadmeid (Asjade Interneti seadmeid) teil on, ja kas need on osa probleemist.

Avastamine on võtmesõna, sest sageli leitakse uusi nõrkusi. Siiski on liiga raske otsida läbi kõigi teie Asjade Interneti seadmete nõrkuste ja nende paranduste loendid, ja teada, millised nõrkused mõjutavad teie konkreetset ruuterit, mängusüsteemi, Blue-ray plaadimängijat või nutitelerit – siin ongi koht, kus ESET-i Connected Home Monitor on vajalik.

Avastamine on hädavajalik Asjade Interneti turvamiseks.

Connected Home Monitori omadus, mida sisaldavad ESET-i Internet Security ja ESET-i Smart Security Premium, võimaldab teil kontrollida teie ruuteriga ühendatud seadmeid turvalisuse küsimustes nagu tuntud nõrkused ning seejärel pakkuda võimalusi nende parandamiseks.

Parendatud omadust värskendatakse pidevalt avastamaks ja teavitamaks teid uutest seadmetest, mis on ühendatud teie võrguga, samuti teie seadmeid mõjutavatest viimastest nõrkustest. Kui leitakse seadmes nõrkus, teatab ESET selle põhjuse ja võimalikud sammud, mida te saate teha selle parandamiseks, nagu vaikekonfiguratsiooni muutmine või seadme püsivara värskendamine tootjalt.

Te saate proovida ESET-i tasuta, et kontrollida teie Asjade Interneti seadmeid ja kataloogida teie võrguga ühendatud seadmeid. ESET-iga ja Connected Home Monitor’iga saate pidevalt kontrollida ja testida oma koduruutereid ning ühendatud seadmeid aitamaks tulevikus kaitsta ükskõik millise uue Reaperist või mõnest teisest robotvõrgust tingitud nõrkuse eest.