Võitlus tõejärgsusega reaalsuse abil küberjulgeolekus

Maailm muutub meie silme ees. Kus faktid, tõde ja ausus olid kord meie kõige hinnalisemad väärtused, valitsevad tänapäeval alternatiivsed faktid, järeltõed ja lausa valed. Küberjulgeolekutegevus pole kahjuks ka sellele suundumusele mingi erand.

Veelgi halvem, seoses viimase aja eduga tehisintellekti (TI) ja masinõppe (MÕ) alal on küberjulgeolek üha keerulisem ja seega segadust tekitav – see avab võimalusi mõnele mängijale, kellele meeldib ajada puhevile oma võimekuse ja eirata piiranguid.

Masinõppe algoritmid kui küberjulgeoleku hõbekuul? Pole vaja värskendusi või võltspositiivsete tulemuste alahinnatud tähtsust; need on ainult mõned sageli kasutatud turundustrikid nende“ järgmise põlvkonna“  – nagu me neid kutsume – „tõejärgsuse“ müüjate tööriistakastist.

Siiski käivad sellised võltsväited väljakujunenud müüjate nagu ESET faktipõhiste kogemuste vastu. Need müüjad on tegelenud oma küberjulgeoleku-alase võitlusega peaaegu kolm aastakümnend ja teavad võimalikke puudusi.  Toomaks enam selgust tõejärgse turunduse süngetele vetele, otsustasime WeLiveSecurity.com’is avaldada lühiartiklite sarja, mis keskenduvad tehisintellekti praegusele seisundile, masinõppe kõigile positiivseid ja negatiivseid külgedele ja masinõppe mõjule küberjulgeolekule.

Pühendununa tõe ja aususe väärtustele selgitame, kuidas töötab masinõpe küberjulgeolekus, millised on selle viimasel ajal uuesti avastatud tehnoloogia piirid reaalse maailma keskkonnas ja miks see ei ole veel küllalt küps, et olla ainus kiht, mis seisab teie ja küberründajate vahel.

 

Anname teile ülevaate sellest, millest te loete järgneva mõne nädala jooksul:

Kogu seeria:
1.     Juhtkiri: Küberjulgeoleku reaalsuse abil tõejärgsusega võitlemine
2.    Mis on masinõpe ja tehisintellekt?
3.    Kõige sagedasemad valearusaamad masinõppe ja tehisintelligentsi kohta
4.    Miks masinõppepõhine turvalisus intelligentseid vastaseid ei hirmuta
5.    Miks üherealisest küberkaitsest ei piisa – isegi kui tegu on masinõppega
6.    Kummituste tagaajamine: kõrge valepositiivsuse määra tegelik hind küberjulgeolekus
7.    Kuidas värskendused teie turvalahenduse tugevamaks muudavad
8.    Me tunneme masinõpet – oleme seda juba üle kümne aasta kasutanud

Loodame, et teile see seeria meeldib.

Panuse on andnud Jakub Debski & Peter Kosinar

 

 

Allikas: WeLiveSecurity