Kaardipettuste arvu suur kasv Euroopas

FICO uued andmed näitavad, et eelmisel aastal leidis Euroopas aset kaardipettuste hulga märkimisväärne kasv, kusjuures Suurbritannia kannatas enim.

See tehnoloogiafirma tegi teatavaks 18%-lise kaardipettuste arvu suurenemise Suurbritannias viimase aasta jooksul kogukahjuga umbes 118 miljonit Ameerika Ühendriikide dollarit.

Suurbritannia on petturite jaoks kahtlemata suur sihtturg, kuna järgmisena kannatasid enim Kreeka ja Taani – neile mõlemale sai osaks “vaid” 5%-line kahjude suurenemine.

FICO teatas, et Suurbritannias on kaardipettuste hulga kiire kasvu peamisteks põhjusteks andmete kuritarvitamine ja onlaintehingud.

Nende sõnul näitab see “selle kanali osakaalu kasvu, vahenditele juurdepääsu lihtsust ja väiksemat riski kurjategijatele, ning isikuandmete vargust küberkuritegevuse teel”.

Euromonitor Internationali finantssektori vanemanalüütik Kendrick Sands kommenteeris neid tulemusi nii: “Kuna onlainmaksete tähtsuse kasv jätkub meie prognooside järgi ka eeloleval perioodil, siis on soovitav rakendada kogu Euroopas täiendavaid turbemeetmeid.

Kui ilma kaarti füüsiliselt esitamata tehtavate tehingutega seotud pettustega võitlemiseks ei rakendata karmimaid turbemeetmeid, siis võib see mõjutada negatiivselt kaardimaksete paberalternatiividele eelistamise arengut laiemas plaanis.”

Positiivne on aga see, et nii Rootsis, Tšehhi Vabariigis, Ungaris, Hollandis kui Portugalis kahanes aastaga kaardipettuste arv.

Eeskätt viimane neist koges teravat langust (-72%), mis peegeldab pettuste hulga kahanemise ulatuslikumat pikaajalist trendi selles riigis.

FICO sõnul võib see olla nii tänu Portugalis kaardipettustega võitlemiseks tehtud suurele tööle.

WeLiveSecurity soovitab pettuseohu vähendamiseks tarbijal finantsdokumendid purustada, olla ettevaatlik oletatavasti pangast legitiimseid meile saades ning mitte jagada oma krediitkaardiandmeid.

Allikas: WeLiveSecurity